Második lett a magyar Field Target válogatott a világbajnokságon

Vasárnap este fejeződött be a 2013. évi Field Target Világbajnokság amelynek a németországi Ebern adott otthont. 27 ország 300 legjobb Field Target lövésze mérte össze tudását, köztük 13-an hazánkból is részt vettek a viadalon, ahol remek eredmény született.

A 8 fős magyar válogatott, fennállása legnagyobb sikerét érte el, ugyanis a PCP Team kategóriában az angolok mögött, a dél-afrikai válogatott csapatát egy ponttal megelőzve a dobogó második fokára állhatott. A csapat: Boros Pál, Bozsoki Zoltán, Fekete-Móró András, Kalmár Ferenc, Kozma Ferenc, Sas Ferenc, Szilágyi Sándor, Szomju Tamás.

Sas Ferenc egyéniben a 11. helyen végzett, míg Fekete-Móró András a 15.-ként zárt a PCP-sek között, míg a hölgyek között Daru Andrea a 10. lett, a Springer kategóriában Fejes Tóth István a 8. helyet szerezte meg. A 2010-es hazai rendezésű VB-n még „csak” a negyedik helyet szereztük meg csapatban, viszont már 2011-ben az olaszországi világbajnokságon a dobogó harmadik fokán állhatott a válogatott. Az idei év sikerült a legjobban lövészeink számára, hisz a csapat kiegyensúlyozott, magabiztos teljesítményt nyújtva, az utolsó napi nagyszerű hajrával utasította maga mögé Dél-Afrika csapatát, s végzett a második helyen.

A Field Target az egyik legfiatalabb lövészsportunk, alig pár éves múltra tekint vissza Magyarországon. Ez a „tereplövészet” egy távcsöves légfegyverrel űzött precíziós sportág, amely Angliából ered. A lövészet során nyílt terepen, vagy erdőben, a lövészek a kijelölt lőállásokról, fém célokra lőnek, melyek közepén különböző méretű lyuk (kill zone) van. A célokat 7-50 méterig helyezik ki, változó terepviszonyok mellett, melyeket ülő, térdelő vagy álló testhelyzetből, meghatározott időn belül kell zónán belül eltalálni.

Gratulálunk a MAGYAR CSAPAT minden tagjának!